Katalog

Włączone filtry:
Marka perfum
Nowe produkty

Chyba nie ma na świecie kobiety, która nie lubiłaby otulić się pięknym zapachem kwiatów, owoców, lub ziół. Perfumy damskie to dziś must have w każdej kobiecej łazience lub torebce. A czy Ty masz już swój ulubiony zapach? Może jeszcze jesteś na etapie poszukiwań kompozycji, która skradnie Twoje serce? Dajemy Ci możliwość przetestowania wielu cudownych zapachów z całego świata. Skorzystaj z tej szansy i znajdź perfumy, które zostaną z Toba na dłużej, a może już na zawsze?

 

Perfumy damskie 

Jest 1020 produktów.
na stronę
Pokazuje 1 - 15 z 1020 elementów

Perfumy damskie – otul się zapachem.

 

Perfumy dla kobiet znane są już od najdawniejszych czasów. Pachnące olejki z mieszanek ziół, kwiatów i owoców były uwielbiane przez członkinie królewskich rodów, mieszkanki dworów i inne wysoko urodzone kobiety, które miały do nich dostęp.

Skąd wzięła się nazwa „perfumy”? Damskie i męskie zapachy to opary konkretnych składników, więc nazwa pochodzi od łacińskiego „per fumum”, co oznacza „przez dym”. Wonności były używane często do praktyk religijnych – uważano zapach za pośrednika między bóstwem a człowiekiem. Stąd też wzięła się tradycja smarowania zmarłych wonnymi olejkami.

Dziś perfumy damskie są dostępne w każdej drogerii, sygnowane logiem znanych marek. Te z najwyższej półki cenowej znajdziesz jedynie w dobrych, markowych perfumeriach. Choć ich ceny bywają naprawdę wysokie, każdy może zakosztować choć odrobiny luksusu. Wszystko dzięki możliwości przetestowania zapachów.

 

Jakie kompozycje powszechnie uznaje się za damskie?

 

Pewnie zaskoczy Cię, że perfumy dla kobiet zawierają te same nuty, które znajdują się w zapachach dla mężczyzn. Wszystko zależy jednak od ilości i miejsca danego składnika w całej kompozycji. O ile zapachy damskie zwykle obfitują w nuty słodkich kwiatów i owoców, tak w męskich najczęściej dominują akordy drzewne, ziołowe i szyprowe.

Nie oznacza to, że damskie perfumy nie mogą zawierać nut cedru, anyżu, czy skóry. Po prostu rzadko woda perfumowana czy toaletowa dedykowana kobietom, skomponowana jest tak, by nuty te dominowały.

Zapachy damskie to egzotyczne kwiatowe ogrody, sady pełne owoców z całego świata, zmysłowe piżmo, a także smakowite składniki, takie jak bita śmietana, czekolada, czy nawet kolorowe francuskie makaroniki. Fantazja najsłynniejszych perfumiarzy nie ma końca!

 

Jakie perfumy damskie możesz przetestować?

 

Dzięki naszej propozycji, możesz przetestować markowe perfumy damskie bez konieczności kupowania za każdym razem pełnego flakonu. Wybrana przez Ciebie woda toaletowa lub perfumowana zamknięta w próbce o pojemności kilku ml, pozwoli Ci na własnym ciele sprawdzić, czy zapach jest taki, jak sobie wyobrażałaś.

Perfumy damskie, które znajdziesz w naszej ofercie to klasyczne, luksusowe marki – Chanel, Calvin Klein, Dolce&Gabbana, Armani, Bottega Veneta, Sisley i wiele innych. Dostępne są także damskie perfumy nowoczesnych marek np. Adidas, Britney Spears, Guess czy Diesel.

Możesz przetestować wszystkie perfumy damskie, zanim podejmiesz decyzję o zakupie pełnej buteleczki. To wygodne i pachnące rozwiązanie!