Drzewny 

Jest 378 produktów.
na stronę
Pokazuje 1 - 30 z 378 elementów

Perfumy drzewne - czym się charakteryzują?

Perfumy o zapachu drzewnym stanowią jedną z wielu rodzin zapachowych. Mają wielu zwolenników, zarówno wśród kobiet, jak i mężczyzn. Swoją popularność zawdzięczają aromatom, które przywodzą na myśl spacer po tajemniczym lesie pełnym drzew i spływającej po nich żywicy. Ich szczególną cechą jest też to, że na długo zapadają w pamięć.

Zapachy drzewne występują przeważnie w bazie perfum, ale można spotkać je także w nucie serca, a nawet głowy. Ich obecność stanowi podstawę całej kompozycji i pozwala wydobyć głębię z zapachu. Obecność w bazowej nucie wiąże się również z długotrwale wyczuwalnym aromatem.

Ze względu na dużą różnorodność, jaką prezentują perfumy drzewne ich aromaty mogą się od siebie różnić. Zapachy drzewne przechodzą od głębokich, ziemistych i korzennych aż po delikatne i miękkie. Mogą przywodzić na myśl zapach ściółki leśnej, suchego drewna lub aromatycznej żywicy.

Najpopularniejsze zapachy drzewne

Drzewo sandałowe

Spośród szerokiej gamy perfum o zapachu drzewnym jednym z najpopularniejszych jest drzewo sandałowe. Pochodzący z Azji aromat wyróżniają orientalne, balsamiczne i nieco słodkie nuty. Zapach jest niezwykle charakterystyczny i wykazuje jednocześnie głębokie działanie relaksacyjne i pobudzające seksualnie.

Drzewo cedrowe

Innym rozpowszechnionym zapachem o profilu drzewnym jest cedr. Perfumy drzewne tworzy się, pozyskując nuty zapachowe z jego intensywnie pachnących szyszek i drewna cedrowego. Woda toaletowa z bazą drzewa cedrowego charakteryzuje się dominującym, surowym i odrobinę ostrym zapachem, który jednocześnie daje poczucie wyjątkowej świeżości. Niektórym jego nuty kojarzą się z wonią nowych kredek.

Paczula

Woda toaletowa z dodatkiem olejku paczuli to kolejny wariant perfum o drzewnym aromacie. Paczula posiada intensywny zapach, który wykazuje właściwości podobne do afrodyzjaków. Jej nuty drzewne są dymne, ziemiste i korzenne. Zapach cechuje się tez długotrwałym utrzymywaniem na skórze.

Wetyweria

Wetyweria, która wprawdzie nie jest drzewem, a wieloletnią trawą pochodzącą z terenów Dalekiego Wschodu, także zalicza się do nut zapachowych o profilu drzewnym. Wykazuje nietypowy i elegancki aromat, przypominający odrobinę kadzidło. Przez lata zapachy pojawiały się głównie w perfumach męskich, ale dziś występują już też damskie wody toaletowe z nutą wetywerii.