Lacoste

Jest 16 produktów.

Marka perfum lista produktów Lacoste

Któż z nas nie zna słynnego zielonego aligatora? Koszulki i perfumy Lacoste znakowane są symbolem, który dziś zna cały świat. Marka Lacoste jest obecnie jedną z najmodniejszych, a jej odzież i zapachy jednymi z najbardziej pożądanych. Poznaj historię marki założonej przez francuskiego tenisistę, którego nazwisko do dziś jest symbolem nowoczesnej mody o sportowym obliczu. Dowiedz się, kiedy na rynek weszły pierwsze perfumy Lacoste i czym podbiły serca klientów!

Pokazuje 1 - 16 z 16 elementów

Dlaczego w logo Lacoste znajduje się aligator?


Jean René Lacoste urodził się w Paryżu w 1904 r. Był utalentowanym tenisistą, który już w wieku 20 lat wygrywał w słynnych turniejach, a także zdobył brązowy medal na olimpiadzie w Paryżu w 1924 r.


Jak powstała znana dziś na całym świecie marka Lacoste? W 1926 r. Lacoste pojawił się na mistrzostwach US Open w koszulce, którą sam zaprojektował. Miała krótkie rękawy, była bawełniana i bardzo przypadła do gustu kibicom oraz zawodnikom. Dlatego, gdy Lacoste zakończył karierę tenisową, zajął się modą. Zielony aligator w logo marki to symbol związany z przydomkiem Lacoste, nadanym mu przez amerykańską prasę – the Alligator.


Marka Lacoste została utworzona w 1933 r. a jej głównym produktem były męskie koszulki polo. Jej sukces notuje się na lata 80. XX w. Wtedy też weszły na rynek pierwsze perfumy męskie – woda toaletowa nosząca nazwę marki.


Jakie nuty zapachowe dominują w kompozycjach Lacoste?


Perfumy Lacoste to dopełnienie sportowego ducha marki. Propozycje dla kobiet to najczęściej kwiatowo – owocowe, drzewne lub aromatyczne kompozycje. Pojawiają się w nich akordy piżma, wetiweru, drzewa sandałowego, wanilii oraz cytrusów. Zdarzają się też wyjątkowo ciekawe nuty zapachowe, jak francuskie makaroniki.


Marka Lacoste znana jest jednak w większości z perfum dla panów. To najczęściej aromatyczne, drzewne, przyprawowe i cytrusowe kompozycje. Wyczuwalne jest w nich piżmo, bergamotka, drzewo sandałowe i jałowiec. Niektóre z nich zawierają także nuty dobrych alkoholi – np. w Lacoste Pour Homme w nucie bazy czuć rum, a w Lacoste Challenge, także w bazie – whisky.


Komu dedykowane są zapachy od Lacoste?


Marka Lacoste, perfumy swoje dedykuje tym, którzy kochają wolność. Wymykają się z góry narzuconym ramom i schematom, podobnie jak założyciel firmy, gdy przyszedł na turniej w swojej słynnej koszulce – dziś dumie marki Lacoste. Perfumy dla kobiet i mężczyzn stworzone są dla osób, które uwielbiają żyć aktywnie i są otwarte na świat. Świeże i aromatyczne kompozycje Lacoste naładują każdego pozytywną energią na cały dzień.


Przetestuj, zanim kupisz.


Ta zasada tyczy się nie tylko marki Lacoste. Perfumy każdej firmy warto przetestować, zanim podejmie się decyzję o zakupie pełnej buteleczki. Dzięki temu, dowiesz się, jak dany zapach zachowuje się na Twojej skórze w zależności od pory roku, dnia i aktywności. Próbki perfum Lacoste pozwolą Ci na własnym ciele sprawdzić rozwój każdego z wybranych zapachów i zdecydować, który z nich kupić w pełnej wersji.