Rodzaj 

W tej kategorii nie ma produktów.

Podkategorie

 • Woda toaletowa

  Czym tak naprawdę jest woda toaletowa i jakie są jej zalety?

  Woda toaletowa to perfumy o niskim stężeniu olejków eterycznych. Im wyższe stężenie wody toaletowej, tym dłużej będzie się ona utrzymywać. Kluczowa jest jednak orkiestracja perfum, a ich dobre utrzymywanie się na naszej odzieży i skórze będzie zależało od talentu perfumiarza. Woda toaletowa powinna być nakładana na ubrania w specjalny, delikatny sposób, aby zapewnić doskonałą dyfuzję zapachu.

  Czym jest woda toaletowa?

  Woda toaletowa (eau de toilette) jest świeższa i bogatsza w górne nuty zapachowe, niż eau de parfum. Ten rodzaj zapachu szybko się rozprzestrzenia i powinien być rozpylany na ubrania. Jednak ze względu na niskie stężenie (zawiera od 3 do 20% koncentratu w alkoholu o mocy 80° vol.) woda toaletowa ma ograniczony okres przydatności- wietrzeje szybciej niż perfumy. Toaletowej wodzie zawdzięczamy zatem delikatność i subtelność zapachu. W zależności od gustu może być stosowana jako uzupełnienie ekstraktu perfum lub wody perfumowanej.

  Przez analogię między perfumiarstwem a malarstwem, ekstrakt perfum mógłby być przyrównany do oryginalnego dzieła, eaux de parfum byłyby limitowanymi i numerowanymi edycjami, a eau de toilette litografiami.

  Jak aplikować wodę toaletową?

  Aby zagwarantować sobie doskonały, trwały zapach, najlepszym sposobem na aplikację wody toaletowej jest rozpylenie jej tuż po ubraniu się. Rozpocznij rozpylanie od czubka włosów (nie uszkodzi to włosów, jeśli spryskasz je z daleka), następnie od wewnętrznej strony marynarki i zakończ na obrzeżach ubrania. Możesz również rozpylić wodę toaletową tworząc przed sobą "chmurę", a następnie, kilka sekund po tym, przejść przez rozpylony zapach w powietrzu. W ten sposób masz pewność, że Twoje ubranie czy biżuteria nie ulegną zniszczeniu.

  Pamiętaj również o stosowaniu wszystkich produktów pochodnych z danej serii (balsam do ciała, talk, mydła, dezodoranty). Pozwolą Ci one uzyskać lepszą trwałość i dyfuzję Twojego zapachu.

  Wreszcie, możesz udoskonalić swój ślad zapchowy, dodając kilka kropel wody toaletowej do wody do płukania ubrań lub piorąc je żelem pod prysznic z tej samej serii co woda toaletowa.

  Dlaczego zapach wody toaletowej zmienia się na różnych typach skóry?

  Eau de toilette, eau de parfum i ekstrakt perfum mają różne poziomy koncentracji, każdy zapach będzie reagował inaczej w zależności od skóry.

  Każda skóra jest wyjątkowa i ma swój własny zapach, który zmienia się w zależności od diety, PH, aktywności fizycznej, zabiegów i leków każdej osoby. Co więcej, zapach perfum nie będzie taki sam w Paryżu, Nowym Jorku, Szanghaju czy Dubaju! Rzeczywiście, będzie się różnił w zależności od atmosfery, klimatyzacji czy pogody (czy jest wilgotna, sucha czy gorąca)

  "Sylvaine Delacourte lubi mówić, że to nie zapach perfumuje osobę, ale osoba perfumuje swój zapach".

  Stężenie wody toaletowej

  Woda toaletowa ( czy woda po goleniu) o stężeniu od 6% do 20% będzie bardziej ekstrawertyczna, a także lepiej zauważona przez osoby znajdujące się w pobliżu niż przez Ciebie samą! Będzie jednak mniej trwała.

  Gdy ekstrakt z perfum będzie skoncentrowany od 20% do 40%, to będą one miały charakter intymny i będą mogły być wyczuwane tylko przez osobę, która je nosi, lub przez osoby znajdujące się w pobliżu.

  Jeśli chodzi o eau de parfum, stężenie od 7% do 30% jest dobrym kompromisem i zagwarantuje zarówno trwałość, jak i rozchodzenie sie zapachu.

  Rola wody toaletowej i zapachu.

  Każdy zapachem można odzwierciedlić osobowość danej osoby. Gdy są dobrze dobrane, perfumy i wody toaletowe, dają podpis osobie: pomagają jej zaznaczyć swoją obecność i niosą wiadomość, którą chce się przekazać innym. Perfumy muszą więc być w harmonii z osobą, która je nosi (źle dobrany zapach może sprawić wrażenie, że nie nadążamy za sobą).

  Wybór stylu perfum lub wody toaletowej

  Przez większość czasu, mamy tendencję do przyciągania tego samego stylu perfum lub wody toaletowej- wyczuwalne są te same nuty zapachowe. W istocie, przez całe życie spotykamy się z przyjemnymi zapachami i smakami, które odgrywają główną rolę w kształtowaniu naszego doświadczenia węchowego, naszej głębokiej tożsamości, która nieświadomie kieruje nas w stronę konkretnego stylu zapachowego.

  Jeśli nie wiesz, jaki zapach lub wodę toaletową wybrać, możesz skorzystać z konsultacji, podczas której profesjonalista poprowadzi Cię w kierunku zapachu, który będzie prawdziwym echem Twojej wewnętrznej tożsamości.

  Woda toaletowa jest uważana za najbardziej dostępny produkt w perfumerii. Ten rodzaj zapachu, który jest ogólnie bardziej "ekstrawertyczny" niż inne produkty, ma dobrą ścieżkę, nawet jeśli czasami trwałość jest słaba. Jeśli Twoja woda toaletowa jest lotna, wówczas będziesz musiała spryskać się nią kilka razy w ciągu dnia (może się też zdarzyć, że Twoja woda toaletowa będzie lepiej wyczuwalna przez osoby z Twojego otoczenia niż przez Ciebie samą, co może być nieco frustrujące).

 • Woda perfumowana

  Jak powstają perfumy?

  Wszystkie rodzaje zapachów, a więc perfumy, wody perfumowane, wody toaletowe oraz wody kolońskie, wytwarzane są z olejków eterycznych rozpuszczonych w wysokoprocentowym alkoholu, a następnie utrwalone przy pomocy specjalnych substancji chemicznych. To właśnie olejki zapachowe i ich stężenie decydują o tym, w jakiej kategorii zamyka się dana kompozycja. Im więcej ich w produkcie, tym intensywniejszy jest aromat i trwałość zapachu. W przypadku perfum olejków eterycznych jest najwięcej.

  Rodzaj produktu ze względu na zawartość olejków eterycznych:

  • Perfumy – 25-40% olejków w kompozycji,
  • Woda perfumowana – 10-15% olejków w kompozycji,
  • Woda toaletowa – 5-10% olejków w kompozycji,
  • Woda kolońska – 3-5% olejków w kompozycji.

  Woda perfumowana EDP – jak wyjaśnić ten skrót?

  EDP to trzyliterowe określenie pochodzące z języka francuskiego. W tłumaczeniu Eau de Parfum oznacza po prostu wodę perfumowaną.

  Architektura wody perfumowanej, czyli jak zbudowany jest zapach?

  Każdy zapach perfum zbudowany jest z trzech podstawowych komponentów nazywanych nutami. Podczas kontaktu ze skórą uaktywniają się w różnym czasie, powodując, że wody perfumowane nieustannie uwalniają nowe aromaty.

  Nuta głowy

  Zwana inaczej nutą otwarcia – to właśnie ona ma decydujące znaczenie przy odczuwaniu pierwszego wrażenia podczas kontaktu z zapachem. Zbudowana na bazie świeżych i delikatnych akordów, sprawia, że aromat perfum orzeźwia. Trwa krótko, od kilku do kilkunastu minut. 

  Nuta serca

  To nuta środkowa, najbardziej wyczuwalna. Na jej podstawie perfumy przyporządkowuje się do danej grupy zapachowej. Wydobywa się po około 30 minutach, nadając perfumowanej wodzie charakteru. Wybrzmiewa nawet kilka godzin.

  Nuta bazy

  Pomimo tego, że pojawia się najpóźniej, jest podstawą budowania zapachu. Odpowiada za trwałość całej kompozycji. Stanowi filar, na tle którego wydobywają się inne akordy aromatyczne. Wyczuwalna kilkanaście godzin po użyciu wody perfumowanej.

  Kategorie zapachowe

  • Kwiatowe – nie bez powodu umieściliśmy ją na pierwszym miejscu tego zestawienia: To bardzo często, o ile nie najczęściej wybierana kompozycja. W grupie tej chętnie wykorzystywane są róża, jaśmin, fiołek oraz ylang-ylang. Aromaty kwiatowe nadają wodzie perfumowanej romantycznego charakteru.
  • Orientalne – zazwyczaj ciężkie i mocno intensywne zapachy, przez co świetnie nadają się zimowe dni i wieczorowe okazje. Wykorzystują dobrodziejstwo korzeni i przypraw Orientu: goździki, cynamon, ambrę, piżmo, a nawet kawę.
  • Drzewne – perfumy odpowiednie na jesienne i zimowe dni. Wykorzystują drzewo sandałowe, heban czy cedr. Dobrze łączą się z innymi kategoriami zapachowymi. 
  • Cytrusowe – świeże i lekkie, idealne do noszenia na co dzień. W tej kategorii obowiązkowo muszą pojawić się cytryny, pomarańcze, limonka oraz mandarynka. Woda odświeżająca najlepiej sprawdzi się latem.
  • Szyprowe – nazwa tej tajemniczej kategorii wywodzi się od zapachu Chypre wykreowanego przez mistrza Coty. Podstawą kompozycji szyprowych jest baza z mchu dębowego pochodzącego z Cypru właśnie, a także bergamotka i paczula. Z tej rodziny zapachowej wywodzi się wiele perfumeryjnych klasyków.

  Jak wybierać wody perfumowane?

  Wybór wody perfumowanej nie jest prostą sprawą. Szczególnie, gdy poszukujemy jej dla kogoś w prezencie. Najważniejszą zasadą jest, aby starać się znaleźć ulubiony zapachu w ciągu dnia, gdy jesteśmy wypoczęci i w dobrym nastroju. 

  Każdy z nas ma inny gust. Jedni są wielbicielami ciężkich, intensywnych aromatów, inni z kolei wolą lekkie i świeże kompozycje. W razie wątpliwości warto zaopatrzyć się w tester perfum. Zapoznanie się z nim, noszenie w różnych sytuacjach da odpowiedź na pytanie, czy naprawdę dobrze się czujemy otuleni danym aromatem. 

  Wodę perfumowaną dobieramy także do pory dnia i roku.

  Woda perfumowana na dzień

  To najczęściej lekkie i energetyczne kompozycje. Zapach stosowany w ciągu dnia nie powinien być ciężki ani przytłaczający. Dobrze sprawdzą się perfumy o nutach cytrusów i kwiatów.

  Woda perfumowana na wieczór

  Zapachy wieczorowe są intensywne, wyraziste, oryginalne. Wśród najchętniej wybieranych są te z nutą korzenną, drzewną i orientalną, z domieszką słodkiej wanilii oraz aromatycznej orchidei.

  Woda perfumowana na lato

  Latem idealnie sprawdzi się woda odświeżająca. Klienci najchętniej wybierają delikatne i świeże aromaty zbudowane na bazie cytrusów, tropikalnych owoców i kwiatów.

  Woda perfumowana na zimę

  Zima to czas, gdy najchętniej sięgamy po słodkie nuty cynamonu, kardamonu czy wanilii. Perfumowaną wodą otulamy się się w mroźne, śnieżne dni, stąd kompozycje cięższe i aromatyczne cieszą się największym powodzeniem.

 • Woda kolońska

  Czym właściwie jest woda kolońska?

  Woda kolońska jest produktem o niezwykłej nucie zapachowej. To produkt o mocniejszym zapachu niż dezodorant i większej trwałości. Prawdziwy zapach wody kolońskiej powinien być świeży i zrównoważony. Wtedy inni będą zachwyceni i zdumieni Twoim zapachem. Cieszy się ona dużym powodzeniem zarówno wśród kobiet jak i mężczyzn. Od zwykłych perfum różni się tym, że zapach będzie wyczuwalny o wiele dłużej. Zwykły dezodorant może wywietrzeć lub uwolnić się pod wpływem wyższej temperatury. Natomiast woda kolońska zapewni nam świeżość o wiele dłużej i może stać się naszym wybawieniem w wielu stresujących sytuacjach. Zapach ma olbrzymi wpływ na nasze kontakty z innymi ludźmi. Można powiedzieć, że jest to nasza wizytówka. Dlatego warto nabyć wodę kolońską. Woda kolońska męska stosowana przez mężczyzn, na pewno zrobi olbrzymie wrażenie na kobietach, ale i odwrotnie. Z pewnością nie może zabraknąć jej w Twojej kosmetyczce. Zawsze świetnie pasuje się i sprawdzi się w każdej. Stosując ją, nie trzeba obawiać się już, że może być wyczuwalny od nas przykry zapach.

  Co wchodzi w skład wody kolońskiej?

  Jest to roztwór składający się z około czterech procent olejków eterycznych i alkoholu. Jej receptura została opracowana przez Włocha już na początku XVIII wieku. Pierwsza kompozycja zapachowa wody kolońskiej nosiła nazwę Eau de Cologne. W jej składzie były olejki: nuta głowy, nuta serca oraz nuta bazy. Dzięki temu wszyscy zakochali się w jej zapachu i zyskała ogromną popularność. Przez to jest powszechnie stosowana do dziś. Natomiast oryginalna woda powstała nieco później, bo pod koniec XVIII wieku. Jej zapach był i nadal jest nieziemski, ale do końca nie wiadomo, co wchodzi w jej skład. Jednym z niewielu składników, który ujawniono, jest olejek neroli. Być może to jemu można zawdzięczyć ten niezwykły zapach, ale całość ciągle pozostaje tajemnicą.

  Jakie wody kolońskie wybierać?

  Na rynku wybór wód kolońskich jest szeroki. Ważne, by stawiać na jakość. Należy też dostosować do siebie rodzaj używanej wody kolońskiej. Ważne, żeby nadawała się do danych okoliczności, bo źle dopasowany zapach, nie będzie się dobrze prezentować. Dobrym wyborem będzie oryginalna woda, wtedy nasz zapach będzie unikatowy. Nie patrzmy na nie, przez pryzmat mody. Sugerujmy się własnymi upodobaniami. Zapachy oddają nasz unikalny charakter — wybierając wodę kolońską, warto kierować się własnymi upodobaniami.

  Co znajdziesz w składzie wody kolońskiej?

  W składzie może być olejek neroli, zapach drzewa sandałowegonuty drzewne czy inne ciekawe zapachy. W naszym sklepie znajdziesz różnego rodzaju wody kolońskie. Ceny również są przystępne. Jeśli zaczynamy naszą przygodę z takimi produktami, to warto zacząć od delikatnych zapachów. W ciągu dnia lepiej używać lżejszych zapachów, a na wieczór lub specjalne okazje możemy stosować bardziej wyraziste nuty. Woda kolońska unisex również jest świetną propozycją. Jednak trzeba się do nich przyzwyczaić. Jeśli zagłębimy się w ich zapach, to na pewno odkryjemy ich piękno. 

  Gdzie i jak stosować wodę kolońską?

  Jest to bardzo proste zadanie, jednak należy znać kilka zasad. Nie polega to na wylaniu na siebie buteleczki z wodą kolońską. Ważną zasadą jest, by skraplać najcieplejsze miejsca na ciele. Wtedy zapach będzie utrzymywał się o wiele dłużej. Kolejną ważną zasadą jest, by nie użyć wody kolońskiej na całe ciało na raz. Najbardziej przeznaczone są do tego takie miejsca, jak na przykład nadgarstki, pachy, policzki, szyja, uda, plecy czy skóra za uszami. Jednak umiar jest rzeczą nadrzędną. Jeśli polewalibyśmy się wodą kolońską co kilka godzin, to zapach wcale nie utrzymywałby się dłużej, tylko stałby się mdlący i odpychający. Wystarczą dwa psiknięcia lub dwa znużenia palców. To w zupełności wystarczy. Wtedy zapach byłby w zupełności wystarczający, a woda kolońska starczy nam na dłużej. Należy też pamiętać, że po nałożeniu na skórę, woda kolońska nie może być rozcierana. Dużo ludzi nagminnie popełnia ten błąd, nie zdając sobie sprawy, że załamie to jej zapach. Zamiast pocierać, wystarczy tylko delikatnie wklepać kosmetyk w skórę. Dzięki temu jakość zapachu pozostanie taka sama i będzie się on dłużej utrzymywał. 

  Podsumowując, woda kolońska na pewno dobrze sprawdzi w każdej kosmetyczce. Stasują ją zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Wszyscy chętnie je stosują, bo dzięki szerokiej gamie zapachów, świetnie sprawdzą się na różnych okolicznościach. Najlepsza woda kolońska na pewno znajduje się w naszym sklepie. Ich wybór jest spory, więc na pewno znajdziesz coś, co przypadnie Ci do gustu. Ceny również są przystępne.

 • Perfumy

  To, co na siebie zakładamy wiele o nas mówi. Modne i stylowe ubrania i dodatki wydają się być czymś oczywistym, kiedy mowa o robieniu dobrego wrażenia. Jednak nie tylko to może mieć kluczowe znaczenie. Odpowiednio dobrane perfumy z pewnością pomogą nie tylko dobrze się zaprezentować, ale także poprawią samopoczucie. Jakie perfumy warto mieć w swojej kolekcji? Na co zwracać uwagę przy wyborze tego jedynego wybranego zapachu? A może lepiej jest zdecydować się na kilka ulubionych flakonów?

  Skąd wzięły się perfumy?

  Mieszanki różnych ciekawych zapachów powstawały już w starożytnym Egipcie. Ludzie od zawsze lubili ładnie pachnieć i chętnie sięgali po coś, co nie tylko sprawi, że poczują się świeżo i pięknie, ale także będzie czyniło ich wyjątkowymi. Niektórzy Egipcjanie byli nawet chowani z ulubioną buteleczką po to, aby zachować swój zapach na wieki.

  Jakie damskie perfumy wybrać?

  Kobiety kochają nie tylko biżuterię, ale także ładne przyjemne zapachy. Co może mieć znaczenie podczas wyboru perfum na dany dzień?

  Pora roku

  Dlaczego to właśnie jest istotną kwestią? Warto wiedzieć, że w zależności od temperatury na zewnątrz, zapach może całkiem inaczej prezentować się na skórze. Zbyt ciężkie i ostre wonie, gorącym latem mogą także powodować, że będziemy czuli się niekomfortowo, a wysoka temperatura jeszcze mocniej da się nam we znaki. Na ciepłe miesiące idealnie sprawdzą się perfumy owocowe. Truskawka, malina lub orzeźwiający arbuz idealnie wpiszą się w klimat lata i będą dodawać energii cały dzień. Intensywność perfum np. podczas wylegiwania się na plaży lub letnich spacerów także nie powinna być zbyt duża. Dobrze jest raczej postawić na orzeźwiające, lekkie nuty, dzięki którym poczujemy się świeżo. Zima i późna jesień to zdecydowanie czas na perfumy drzewne czy perfumy korzenne. Będą one dobrze się nosiły i wzmacniały między innymi świąteczną atmosferę. Dla miłośniczek owocowych zapachów jest jednak dobra wiadomość, gdyż takie perfumy zimą również będą dobrze się kojarzyły.

  Okazja, na którą potrzebujemy perfumy

  Perfum na co dzień, taki którego używamy do pracy, czy na służbowe spotkanie nie powinien być zbyt mocny, duszące i przytłaczający. Dobrze jednak przyjemnie i lekko pachnieć i tym samym wzbudzać pozytywne skojarzenia. Warto zdać sobie sprawę, że każdy człowiek ma inne upodobania i to, co nam wydaje się być idealne, innym wcale nie musi się podobać. Ciężko przebywać kilka godzin dziennie w jednym pomieszczeniu z kimś, kto pachnie zbyt intensywnie i tym samym nie daje się nam skupić na pracy. Kiedy wybieramy się na imprezę lub wyjście ze znajomymi, śmiało możemy użyć ulubionego flakonu bez względu na to, jak bardzo jest intensywny. Na randkę dobrze jest jednak postawić na coś, co zwróci na nas uwagę i nie da drugiej osobie szybko o nas zapomnieć. To najczęściej właśnie na taką okazję dobrze jest mieć butelkę pięknych zmysłowych perfum.

  Perfumy unisex

  Czy zapachy uniwersalne dla każdej płci mogą się sprawdzić? Czy warto je wybierać? Zdecydowanie tak. Jak wiadomo perfumom dedykowanym kobietom lub mężczyznom niczego nie brakuje, jednak często panie zachwycają się zapachami męskimi, a panowie tymi, które z nazwy polecane są kobietom. Perfumy unisex często będą więc miały ciekawą mieszankę olejów zapachowych, sprawdzą się na różne okazje, a nawet sprawią, że będziemy mogli nosić na sobie ten sam zapach, co ukochana osoba. 

  Zapachy dla mężczyzn

  Mężczyzna, który ładnie pachnie zdecydowanie może mieć większą szansę na to, aby wybranka jego serca zwróciła na niego uwagę. Panie kochają topowe męskie zapachy. Flakon perfum zawsze będzie więc odpowiednim prezentem dla każdego prawdziwego mężczyzny. Co istotne, w perfumach męskich nie trzeba szukać tylko i wyłącznie mocnych nut zapachowych. Dla miłośników lekkich i delikatnych zapachów także coś się znajdzie.

  Markowe perfumy to świetny wybór, wtedy kiedy chcemy pachnieć ładnie, być zapamiętanym i zachować szyk, styl i klasę. Bez wątpienia każdy z nas znajdzie coś, co przypadnie mu do gustu. Dobrze jest mieć kilka ulubionych perfum, dobierać je w zależności od okazji i cieszyć się ulubionymi perfumami niemalże cały czas. Perfumeria to miejsce, gdzie coś dla siebie znajdzie niemalże każdy. Zapach, jest często tym, z czym kojarzą nas inni ludzie. Jeżeli nadal nie masz swojego jedynego, to najwyższy czas go znaleźć.