podróżny bagaż

Niezależnie od tego, czy w celach biznesowych, czy rekreacyjnych, coraz częściej podróżujemy samolotem i chociaż istnieje wiele informacji dotyczących tego, co jest dozwolone w bagażu podręcznym, a co nie, wiele osób nadal ma wątpliwości. Zwłaszcza przygotowanie kosmetyczki jest zwykle tym, co przyprawia podróżnych o największy ból głowy, zwłaszcza, że w przypadku kosmetyków wiele osób woli zabrać je ze sobą, niż kupować na miejscu, ponieważ potrzebują konkretnej marki lub produktu. W tym artykule podajemy kilka wskazówek, dotyczących tego, jak bezpiecznie przewozić kosmetyki w bagażu podręcznym.

Jakie są ogólne zasady przewożenia kosmetyków w bagażu podręcznym?

Kosmetyki w bagażu podręcznym są całkowicie dozwolone. Problem pojawia się, gdy produkty te są płynne i przekraczają 100 ml. Na przykład baza pod makijaż, tusz do rzęs, dezodorant, żel, szampon, lakier do włosów, pasta do zębów, pianka do golenia, balsamy, perfumy mają często niedozwoloną wielkość, dlatego powinieneś/ powinnaś wziąć to pod uwagę, jeśli zarezerwowałeś/ zarezerwowałaś tani lot, na który możesz zabrać tylko mały bagaż podręczny. Rozwiązaniem trego problemu są np. kosmetyki miniatury w podróży.

Przenoszenie płynów w bagażu podręcznym: zasady i ograniczenia

Aby przewieźć kosmetyki w bagażu podręcznym ryanair, przepisy dotyczące płynów w samolocie stanowią, że można je przewozić, o ile znajdują się w pojemnikach o maksymalnej pojemności 100 ml i w plastikowej torebce, która ma wymiary mksymalnie 20 cm x 20 cm. Jeśli chodzi o kosmetyki w bagażu podręcznym wizzair, zasady są identyczne. 

Pamiętaj, że ta przezroczysta torba ze wszystkimi płynami musi być zeskanowana oddzielnie, w punktach kontroli bezpieczeństwa, przynajmniej "na Zachodzie", ponieważ w wielu częściach świata, w rzeczywistości strażnicy nie zwracają uwagi na to, czy torba z kosmetykami jest wyciągnięta, lub czy limit zgadza się co do każdego mililitra.

Zmiany także powoli zachodzą w Europie, po tym jak Lotnisko Londyn-City, jako pierwsze w Wielkiej Brytanii zniosło limit 100 ml pojemności dla płynów i tym samym zmieniło regulacje dotyczące kosmetyków w bagażu podręcznym. Do czerwca 2024 r. planuje się, że będzie to normą całej Wielkiej Brytanii.

Dlatego bardzo ważne jest, aby zapoznać się ze specjalnymi wymogami dotyczącymi bagażu podręcznego w zależności od linii lotniczej, czy lotniska, ponieważ każdy z tych organów może mieć określone własne dozwolone rozmiary i pojemności kosmetyków w bagażu podręcznym.

Oprócz tego zalecane są bezpieczne opakowania kosmetyków w bagażu podręcznym. Na przykład szklane pojemniki są dozwolone, ale radzimy unikać ich w miarę możliwości, ponieważ łatwo pękają w zgiełku podróży.

Zabronione kosmetyki w bagażu podręcznym

Pod żadnym pozorem nie można przewozić żadnych łatwopalnych płynów. W przypadku lakierów do paznokci, chociaż są one dozwolone, ponieważ mają niewielką pojemność, nie należy używać tego produktu wewnątrz samolotu, ponieważ lakiery bardzo silny zapach.

Ponadto musisz pamiętać, że niedozwolone jest przewożenie w bagażu podręcznym:

 • Maszynek do golenia (można osłonięte golarki);
 • Żyletek;
 • Korkociągów
 • Dużych nożyczek, lub innych ostrych przedmiotów.

Jak bezpiecznie pakować i przewozić kosmetyki w bagażu podręcznym?

Jeśli Twój bilet lotniczy obejmuje bagaż rejestrowany, nie będziesz mieć problemu z przewożeniem w nim płynów, kosmetyków i produktów do makijażu. Kosmetyki w bagażu rejestrowanym mogą mieć dowolną wielkość, najważniejsze, żeby zgadzała się końcowa dozwolona waga bagażu. Jeśli jednak kupiłaś / kupiłeś tani bilet lotniczy i chcesz uniknąć opłat za odprawę lub po prostu chcesz podróżować lekko i uniknąć kolejek, zapoznaj się z poniższymi wskazówkami:

bagaż podręczny

Kosmetyki w podróży: co warto mieć w bagażu podręcznym 

Pierwszą rzeczą, o której powinnaś/ powinieneś wiedzieć, jest fakt, że wewnątrz przezroczystej torby jest miejsce na maksymalnie 10 butelek o pojemności nie większej niż 100 ml, co powinno wystarczyć do zabrania wszystkiego, czego potrzebujesz. A jeśli zabraknie Ci miejsca, zawsze możesz kupić kosmetyki w miejscu docelowym. Często są one nawet tańsze. Jeśli nie jesteś pewna/ pewien, co ze sobą zabrać, oto lista kosmetyków do bagażu podręcznego, które warto ze sobą zabrać:

 • Makijaż (szminka, błyszczyk, podkład, kredka do oczu, tusz do rzęs itp.)
 • Płyn do mycia twarzy i tonik, krem do twarzy, krem pod oczy.
 • Balsamy do opalania i balsamy po opalaniu
 • Balsam do ust i produkty do pielęgnacji ust
 • Maści medyczne
 • Perfumy (wysokiej jakości i ładnie pachnące perfumy takie jak Louis Vuitton Ombre Nomade, czy Calvin Klein CK One Reflections dla kobiet, lub Etat Libre d'Orange Spice Must, czy Versace Eros nie są dostępne w każdej drogerii, dlatego lepiej jest je zabrać w podróż ze sobą. 

Lista kosmetyków do bagażu podręcznego, których nie warto zabierać (kupisz te produkty na miejscu)

 • Szampon, odżywka do włosów, mydło.
 • Żel do włosów i lakier do włosów
 • Balsam do ust i produkty do pielęgnacji ust
 • Pasta do zębów
 • Dezodorant
 • Płyn do soczewek kontaktowych
 • Lakier do paznokci

Przejdź na produkty stałe

Jest to jedno z najlepszych rozwiązań, aby zaoszczędzić przestrzeń i uniknąć rozlania płynów i stresu podczas kontroli. Zamień żel w płynie na mydło w kostce, płynny makijaż na kompakt, płynny zmywacz do makijażu na chusteczki do demakijażu, płynny zmywacz do paznokci na płatki acetonowe, dezodorant w sprayu na dezodorant w sztyfcie, a do makijażu ust i oczu używaj stałych kredek. Produkty te powinny przejść kontrole śpiewająco i są zazwyczaj trwalsze.

Wybierz szczelną kosmetyczkę

Ważne jest bezpieczne pakowanie kosmetyków do bagażu podręcznego, w szczelnej kosmetyczce, aby upewnić się, że nieuniknione wycieki kosmetyków są skutecznie powstrzymane i nie pobrudzą one ubrań, lub co gorsza, nie zaimpregnują walizki. Nikt nie chce zacząć wakacji od zdania sobie sprawy po przybyciu do hotelu, że ciasno upchana walizka spowodowała eksplozję kosmetyków. Wysokiej jakości wodoodporne tkaniny i wzmocnione szwy dodają niezbędną warstwę ochrony, więc dla całkowitego spokoju ducha, upewnij się, że inwestujesz tylko w najlepszą podróżną kosmetyczkę.

Komentarze (0)

Brak komentarzy w tej chwili