feromony perfumy

Czy czułeś/aś kiedyś intensywne przyciąganie do drugiej osoby, trudne do wytłumaczenia? Większość osób choć raz tego doświadczyła. Ludzkie emocje i odczucia to czysta chemia. Feromony są jej częścią, a perfumy z feromonami mogą pomóc w wydobyciu z ciebie twojej naturalnej mocy przyciągania innych. Z poniższego artykułu dowiesz się: czym są feromony, na czym polega ich działanie oraz dlaczego są bardziej skuteczne niż zwykłe perfumy. Co więcej, poznasz uwodzicielskie zapachy i przekonasz się, jak mogą zmienić twoje życie. Zapraszamy do lektury. 

Czym są feromony?

Czy słyszałeś kiedyś coś na temat tych tajemniczych substancji? Z pewnością tak. Feromony to substancje semiochemiczne, zazwyczaj występują jako mieszanina wielu różnych substancji, bardzo rzadko jako pojedyncze związki chemiczne. Wytwarzają je rośliny oraz zwierzęta. Wydzielane są na zewnątrz organizmu a ich podstawowe funkcje to: komunikacja, przywabianie osobników płci przeciwnej, zwalczanie konkurencji w obrębie zbyt licznej populacji własnego gatunku lub gatunków obcych. Feromony zazwyczaj przybierają postać substancji lotnych. Mogą być odbierane/ wyczuwane przez innych osobników z dalekiej odległości. 

Działanie feromonów — badania naukowe

Nauka od dłuższego czasu przygląda się fenomenowi feromonów. Jak dotąd ich istnienie zostało bardzo dobrze udowodnione w przypadku owadów oraz gryzoni. Feromony ludzkie wciąż są pod lupą badaczy. Choć powstało już wiele publikacji wskazujących na ich istnienie oraz konkretne działanie, to zgodnie z prawami rządzącymi nauką dowody są niewystarczające i badania należy kontynuować. Mimo to wielu badaczy opowie się za twierdzeniem, że feromony ludzkie istnieją, a także feromony działają na ludzki organizm. Nie tylko oni. Każdy z nas, uważnie obserwując swój organizm, może zauważyć ich efekt. A jeśli to nie jest wystarczającym dowodem, można pokusić się o przetestowanie perfum z feromonami i na własnej skórze potwierdzić ich skuteczność. 

Kilka wniosków dotyczących działania ludzkich feromonów:

androstadienon:

  • pozytywnie wpływa na umiejętność podejmowania wspólnych decyzji przez mężczyzn;
  • informuje heteroseksualnych mężczyzn o męskości danego osobnika;
  • wpływa na stopień atrakcyjności mężczyzny w oczach kobiet;

estratetraenol:

  • informuje heteroseksualne kobiety o kobiecości danej osoby;

ponadto:

  • wąchanie androstadienonu i estratetraenolu pozytywnie wpływa na pamięć, nastrój i działanie układu nerwowego;
  • dodatek hormonów płciowych do perfum ma właściwości wabiące inne osobniki, szczególnie płeć przeciwną;
  • cykl miesiączkowy kobiet przebywających długo w bliskim kontakcie synchronizuje się dzięki działaniu feromonów.

Naturalne i sztuczne feromony

Naturalne feromony to oczywiście te wydzielane przez rośliny i zwierzęta. Feromonami zainteresowali się nie tylko badacze, ale też producenci perfum z feromonami. Ci drudzy korzystają z feromonów sztucznych, to znaczy syntetycznych odpowiedników feromonów naturalnych. Sztuczne feromony wytwarzane są w zakładach chemicznych z zastosowaniem m.in. procesów destylacji i krystalizacji. 

perfumy z feromonami

Nie tylko feromony przyciągają 

Stosowanie feromonów to jeden ze sposobów, który możemy wybrać, chcąc przyciągnąć do siebie partnera lub przyjaciół. Ale perfumy z feromonami to nie wszystko. Moc przyciągania mają także konkretne zapachy. Niektóre z nich będą skuteczniej działały na kobiety, inne na mężczyzn. Tworzenie perfum, dobór ich zapachów to długi i niełatwy proces, w który zaangażowani są najlepsi specjaliści. Żaden ze składników perfum nie jest przypadkowy, a ich połączenie tworzy wyjątkową całość. Niektóre aromaty mogą oddziaływać tak mocno, jak afrodyzjaki. 

Damskie perfumy — większa atrakcyjność w oczach mężczyzn

Producenci perfum oferują obecnie całą gamę wspaniałych zapachowych flakoników o wyjątkowym działaniu. Zapewniają, że zwiększają one atrakcyjność używającej jej osoby. Wśród docenianych przez mężczyzn zapachów dla kobiet damskie perfumy o następujących nutach należą do topowych: nuty kwiatowe, piżmo, drzewo sandałowe, wanilia, czekolada, ylang-ylang, ambra oraz gałka muszkatołowa. Przykładem perfum zawierających wymienione nuty jest Sisley Soir De Lune, Chanel Allure Sensuelle lub Christian Dior Miss Dior 2021.

Męskie perfumy — większa atrakcyjność w oczach kobiet

Badania dowodzą, że dla kobiet ogromne znacznie przy wyborze partnera ma zmysł węchu (to nie wygląd zawsze jest najważniejszy!). Substancje zapachowe o mocnym dzianiu na kobiety to m.in.: aromat róży bułgarskiej, jaśminu, ylang-ylang, zapachy przypraw, drzew, żywiczne i orientalne. Te nuty zawarte są w perfumach takich jak Viktor & Rolf Spicebomb, Ralph Lauren Polo Black czy Prada Luna Rossa Ocean. Mężczyźni spryskani perfumami lub feromonami damskie zainteresowanie odczują natychmiastowo. 

sztuczne feromony

Co możesz zyskać dzięki perfumom z feromonami?

Perfumy z feromonami dostępne są w internecie lub sklepach stacjonarnych. Feromony lub inne przyciągające zapachy mogą stać się ogniwem zapalnym do zmian w twoim życiu. Dzięki swojemu działaniu, które podkreśla twój naturalny urok i wydobywa z ciebie wewnętrzną moc przyciągania, potrafią sprawić, że w twoim życiu pojawią się osoby, których pragniesz i potrzebujesz. Może wzmogą sexual attraction, czyli pociąg seksualny w osobie, która wpadła ci w oko. Może ich działanie doda ci pewności siebie, dzięki czemu przyciągniesz przyszłego, wymarzonego partnera. Niektóre osoby twierdzą, iż stosowanie perfum z feromonami sprawiło, że w ich życiu pojawiło się więcej przyjaciół. W zależności od twojej sytuacji i celu efekt może być różny. Przekonaj się sam! 

Powiązane produkty

Chanel Allure Sensuelle woda perfumowana 2ml | Przetestuj Perfumy
Na stanie
Perfumy damskie

Chanel Allure Sensuelle woda perfumowana

3 Recenzje
0017
28,00 ZŁ
Przedmiot zakupu: Fiolka szklana o wybranej pojemności z atomizerem, z etykietką i zatyczką, bez opakowania.
Prada Luna Rossa Ocean woda toaletowa 2ml | Przetestuj Perfumy
Na stanie
Perfumy męskie

Prada Luna Rossa Ocean woda toaletowa

3 Recenzje
1644
22,00 ZŁ
Przedmiot zakupu: Fiolka szklana o wybranej pojemności z atomizerem, z etykietką i zatyczką.
Sisley Soir De Lune woda perfumowana
Na stanie
29,00 ZŁ
Przedmiot zakupu: Fiolka szklana o wybranej pojemności z atomizerem, z etykietką i zatyczką, bez opakowania.
Perfumy Viktor & Rolf Spicebomb Edp | przetestujperfumy.pl
Na stanie
19,00 ZŁ
Przedmiot zakupu: Fiolka szklana o wybranej pojemności z atomizerem, z etykietką i zatyczką, bez opakowania.

Komentarze (0)

Brak komentarzy w tej chwili
Produkt dodany do listy życzeń
Produkt dodany do porównania