pomarańcza w sekcji perfum

Kwiat pomarańczy kwitnie dwa razy w roku, przez co uznawany jest za symbol witalności i odrodzenia. Subtelne kwiaty pomarańczy pojawiają się na krzewach i drzewkach cytrusowych, naturalnie występujących w europejskim basenie Morza Śródziemnego, a także w Afryce i na południu Ameryki Północnej. Pochodzenie kwiatu pomarańczy z terenów wschodniej Azji i Afryki ma silny związek z powszechnym stosowaniem kwiatu pomarańczy w Chinach, gdzie w kulturze tego kraju jest on symbolem pokoju i szczęścia. Kwiat pomarańczy to ważny składnik perfum, stosowany jest ponadto w przemyśle kosmetycznym oraz w gastronomii. 

Pomarańcza kwiat - od kiedy stosowana jest jako składnik perfum?

Znane już w starożytności kwiaty pomarańczy zyskały ogromną popularność w przemyśle perfumeryjnym. O ile używane były już przez starożytnych, dopiero w XVII wieku, po 1665 roku, kiedy holenderski perfumiarz Charles de la Faire posłał próbkę olejku zapachowego do króla Francji Ludwika XIV stały się ważnym, intensywnym składnikiem kompozycji. Kwiat pomarańczy dołączył w ten sposób do lawendy i rozmarynu, które wtedy w Europie stanowiły ważny element kompozycji zapachowych. Intensywny, a zarazem subtelny aromat kwiatu pomarańczy pozwalał na zastosowanie go w wielu rodzajach zapachów. Stosowana jako składnik perfum pomarańcza kwiat popularność zyskała w XVIII wieku.

naszyjnik z kwiatami pomaranczy

Kwiat pomarańczy - czym się charakteryzuje?

Delikatny pomarańczowy posmak pozwala na zastosowanie kwiatu pomarańczy również do spożycia. Jego cenne właściwości oraz doskonały efekt smakowy sprawiły, że był on używany już przez starożytnych Greków jako substancja lecznicza w chorobach płuc. Delikatny żółtawy odcień powstaje jako napar. Suszone kwiaty pomarańczy gorzkiej charakteryzują się intensywnym, słodkim aromatem z nutą cytrusową. Suszone kwiaty pomarańczy cechują się uniwersalnością zastosowania oraz trwałością. Kwiaty pomarańczy posiadają pięć grubych płatków o białej barwie i zażółconych brzegach. Kwiat pomarańczy (Citrus sinensis) w przemyśle perfumeryjnym uprawiany jest głównie w szklarniach. Będące niewielkim drzewem rośliny posiadają postać krzewu, a subtelny efekt wizualny podłużnych płatków wpływa dodatkowo na atrakcyjny efekt wizualny rośliny. Pomarańcza gorzka przybiera postać krzewu, a jej kwiat cechuje się intensywnym zapachem o cytrusowym, a jednocześnie słodkim zapachem. 

Suszony kwiat pomarańczy - jaki efekt?

Suszony kwiat posiada żółtawy odcień oraz intensywnie uwalniający się zapach. Jego efektem jest wyraźnie wyczuwalna woń cytrusów, połączona z lekko słodkim posmakiem. W bukiecie zapachowym kwiatów pomarańczy znajdują się zróżnicowane nuty, które zaskakują swoją złożonością wyczuwalnych elementów. Kwiat pozwala wyczuć nuty bergamotki, cytryny, jaśminu, róży, petitgrain. Wyjątkowy kwiat pomarańczy świetnie komponuje się z takimi zapachami jak lawenda, jaśmin, lilia, konwalia, wzbogacając typowo kwiatowe nuty o charakterystyczny, intensywny aromat. Kwiat pomarańczy jest ważnym składnikiem perfum, które zaliczyć można do zapachów z kategorii orientalnej, kwiatowo-orientalnej, kwiatowej oraz cytrusowej. Jako składnik zapachów kwiat wyróżnia się mocno wyczuwalnym efektem. Jest wyczuwalny głównie w nucie głowy zapachów i na długo pozostaje jako intensywny składnik perfum. Kwiat pomarańczy klasyfikowany jest jako jeden z bardziej intensywnych zapachów, używanych jako element kompozycji zapachowych. Jako składnik perfum zachwyca nie tylko intensywnością, ale niepowtarzalnością nuty zapachowej. Dzięki swojemu indywidualnemu efektowi kwiat stanowi jeden z integralnych elementów najbardziej znanych, lubianych zapachów, które powstały na przestrzeni lat.

perfumy z nutą pomarańczy

Użycie kwiatów pomarańczy w perfumach - jaki typ zapachów?

Kwiat o intensywnie cytrusowo-słodkim zapachu doskonale sprawdza się w produkcji perfum o zróżnicowanym profilu zapachowym. Dzięki intensywności, a zarazem subtelności kwiat pomarańczy staje się bardzo ważnym elementem zapachów, należących do kategorii kwiatowej, cytrusowej, a także orientalnej. Kwiat może być również elementem kompozycji orientalno-kwiatowej lub orientalno-cytrusowej. Odprężający zapach, zbliżony do zapachu neroli wyraźnie wyczuwalny jest w kompozycjach, zarówno intensywnych, jak i tych o delikatnej nucie zapachowej. Już sam kwiat pomarańczy cechuje się niezwykłą złożonością zapachu, który poza relaksującym efektem pozwala odkryć bogactwo sensualnych wrażeń zapachowych. Zastosowanie kwiatów pomarańczy w perfumach wiąże się z nadaniem im charakterystycznych elementów zapachowych, określającym nie tylko gatunek zapachu, ale również jego unikalność. 

perfumowanie perfumami z kwiatem pomarańczy

W jakich perfumach znajdziesz kwiat pomarańczy?

Kwiat, rosnący na drzewku cytrusowym stał się niezwykle popularnym elementem zapachów szczególnie ze względu na swój intensywny, złożony i jednocześnie subtelny aromat. Kwiat, pochodzący z pomarańczowego drzewka zyskał ogromne uznanie twórców perfum, którzy w swoim dorobku posiadają zapachy kultowe, od lat cieszące się ogromną popularnością wśród użytkowniczek. Kwiat, kwitnący na pomarańczowym drzewku stał się integralnym składnikiem takich klasyków, jak Chanel No 5, Yves Sant Laurent Opium, Poison (Dior) czy La Ve est Belle od Lancome. Perfumy damskie, które zyskały tak duże gron wielbicielek nie wychodzą z mody i poza wieloma ich wariacjami oraz konkurencyjnymi ofertami wciąż cieszą się niesłabnącą popularnością. Kwiat, nie tylko pomarańczy zyskuje w nich mocny akcent, a unikalność kompozycji pozwala doceniać każdą z ich nut zapachowych. Oryginalne perfumy, które utrzymują się na skórze bardzo długo cechują się niezwykłą złożonością zapachu, w którym można wyczuć wiele składników. Wśród nich jest kwiat pomarańczy ze swoją intensywnością i jednocześnie słodką lekkością. Warto przekonać się, jak ważnym elementem kompozycji jest ten cytrusowy aromat, dzięki któremu perfumy nabierają wyjątkowego efektu, a także wyróżniają się intensywną trwałością.

Powiązane produkty

Perfumy Chanel No 5 | Przetestuj Perfumy
Na stanie
Perfumy damskie

Chanel No 5 woda perfumowana

0055
27,00 ZŁ
Przedmiot zakupu: Fiolka szklana o wybranej pojemności z atomizerem, z etykietką i zatyczką, bez opakowania.

Komentarze (0)

Brak komentarzy w tej chwili
Produkt dodany do listy życzeń
Produkt dodany do porównania